Blog

Ćwicz z trenerem


Niezależnie od tego czy na chwilę obecną wykazujesz aktywność fizyczną czy nie – wiedz o tym, że każda pora jest dobra na zmianę. Zmianę na lepsze. Zmianę na zdrowie, dobre samopoczucie i ogólne szczęście. 

Być może uczęszczasz na jakieś zajęcia ruchowe albo jesteś jeszcze w fazie totalnego lenistwa i nie po drodze Ci do żadnego klubu fitness czy siłowni. Może kiedyś siłownia Cię zraziła, bo nikt nie powiedział Ci co masz robić i za co się zabrać, albo na zajęciach grupowych trudno było nadążyć za resztą? A nawet jeśli chodzisz, ćwiczysz, dbasz o formę – czy na pewno robisz to dobrze i bezpiecznie dla zdrowia? Odpowiedzią na Twoje problemy jest współpraca z trenerem personalnym. Wiele osób zniechęca to, że taka współpraca jest płatna, ale czy nie warto zrobić coś dla siebie? Jeśli nie będziesz kupować codziennie papierosów, słodyczy bądź alkoholu - na przestrzeni tygodnia zdobędziesz idealną kwotę, aby ktoś zadbał o Twoje zdrowie profesjonalnie. Wszystkie te zmiany wyjdą tylko i wyłącznie na dobre. Z taką osobą u boku czujesz się wyjątkowo. Ktoś okazuje Ci maksymalne zainteresowanie i jest dla Ciebie (w przypadku dobrego trenera) dostępny 24 godziny na dobę w razie pytań czy problemów. Zaczynając współpracę z trenerem, stajesz się dla niego klientem – czyli jesteś osobą najważniejszą i tak właśnie jesteś traktowany. Zrozumiane są Twoje potrzeby oraz wymagania. Wspólna droga do wyznaczonego celu jest łatwiejsza, niż gdyby to wszystko robić w pojedynkę. Trener motywuje, otacza stałą opieką i pomaga w zmianach, jakie zachodzą w Twoim ciele i życiu. Pilnuje wykonywania prawidłowej techniki ćwiczeń, a wcześniej kompetentnie je dobiera tak, aby przynosiły maksymalne korzyści dla Twojego organizmu i psychiki. Dzięki niemu będziesz się poprawiać, korygować błędy i uczyć - niezależnie od tego, czy chcesz schudnąć czy nabrać masy - osiągnąć jakiś cel sportowy czy po prostu ruszać się dla zdrowia i szczęścia wynikającego z ruchu. Dobry trener jest także dobrym psychologiem, a w obecnych czasach może być i coachem, czyli osobą, która pomoże Ci zapanować nie tylko nad ciałem, ale także nad umysłem. Pomoże zmienić nastawienie i przyzwyczajenia – jest z Tobą regularnie. Trener może przyjeżdżać bezpośrednio do Ciebie do domu – co wyjątkowo oszczędza Twój czas. Jest mnóstwo powodów, dla których warto być pod opieką trenera personalnego. Pamiętaj tylko o tym, żeby wybrać odpowiednią osobę!

 


W ogóle jednak szczęście nasze polega w dziewięciu dziesiątych na zdrowiu . A. Schopenhauer – filozof niemiecki, przedstawiciel pesymizmu w filozofii

 

© 2018 dominikalakomy.pl